KÉPZÉSI FELÉTELEK
B kategóriára
1. Képzőszerv neve: Csilla-Jogsi Autósiskola
2. Székhely: 1195 Budapest, Jókai utca 20. 10/29
3. Cég formája: egyéni vállalkozó
4. Vállalkozási engedély száma: 55698348
5. Képzési engedély száma: B kategória, gyakorlati képzés
6. Iskola-vezető neve: Madár Csilla
7. Ügyfélfogadó címe: 1195 Budapest, Jókai utca 20. 10/29
Tel: 06 20 911 8583 ,
Félfogadás: hétfőtől-csütörtökig : 8h - 9h és : 19h - 20h
honlap: www.csillajogsi.hupont.hu
e-mail: csillajogsi@gmail.com
8. Tanfolyamra történő beiratkozás feltételei: a jelentkező rendelkezik sikeres elméleti vizsgával - ha nincs, nem probléma! Partner iskolánkhoz bármikor lehet menni! 20-911-8583
9. Előírt egészségügyi és PÁV vizsgálat „B”- kategória esetében: Egészségügyi alkalmassági igazolás 1. csoportja szükséges. PÁV IV vizsgálat csak az 5. sikertelen forgalmi vizsga után kell.
10. Gyakorlati oktatásra történő felvétel feltételei: Sikeres "B" kategóriás elméleti vizsga, és mellékelni kell az elméleti tanfolyamot igazoló képzőszerv által kiállított képzési igazolást.
11. Forgalmi vizsgára történő bejelentés feltételei: minimum a kötelező óraszámok levezetése, az alábbiak szerint:
- alapoktatás kötelező minimum óraszáma: 9 óra
- főoktatás (forgalomban vezetés) minimum kötelező óraszáma: 20 óra és 1 óra a vizsga
Forgalmi vizsgára csak abban az esetben kerülhet sor, ha az oktatás során a kötelező óraszámon kívül a tanuló teljesítette az 580 km menettávolságot is. Nem lehet forgalmi vizsgára jelenteni 29 óra vezetés után a tanulót, ha nem teljesítette az előírt 580 km távolságot. Sikertelen forgalmi vizsga után, a következő forgalmi vizsga előtt minimum 6 órát gyakorolni kell! Az 5. sikertelen forgalmi vizsga után pályaalkalmassági vizsgálaton kell részt venni.
A tanuló forgalmi vizsgára történő jelentését az autósiskola intézi. Sikeres elméleti vizsgától számított 2 éven belül, a tanfolyamot be kell fejezni, ha ez nem történik meg, akkor a teljes képzést újra kell kezdeni.
Az elsősegély tanfolyamot iskolánk szervezi, a vizsgára való jelentkezés egyénileg történik. A tanfolyam alól az a tanuló kap felmentést: aki rendelkezik egészségügyi végzettséggel vagy már elvégezte a tanfolyamot, illetve rendelkezik már „M” vagy „A” kategóriás jogosítvánnyal. A jogosítvány kiállításakor az okmányirodában a felmentésre szolgáló bizonyítványt be kell mutatni.
11/a. Kötelező minimum óraszámok:
|
Gyakorlat „B”- kategória |
Alapoktatás |
9 óra |
Főoktatás |
20 óra |
Összesen |
29 óra |
A gyakorlati óra 50 perc időtartamú. Általában egy vezetési alkalom 2 tanóra.
Napi 4 órát csak a főoktatásban lehet vezetni, és a 2-2 óra között minimum 1 óra szünetnek kell lennie.
Képzési költség a minimum 29+1 vizsgaórával: 270000 Ft
12. Oktató autó típusa: Peugeot 206 SW. Az oktató jármű a gyakorlati oktató tulajdona, és a Kormányhivatal által kiállított, járművezetők képzéséhez szükséges igazolással rendelkezik.
13. Hiányzások: A gyakorlati oktatás kötelező óraszámát le kell vezetni! Az előre egyeztetett gyakorlati foglalkozás, a megbeszélt időpont előtt 2 munkanapon túl - következmények nélkül – lemondható. 2 munkanapon belül lemondott, vagy nem megjelenés esetén, a le nem vezetett óra(k) elvész, amit a későbbiekben pótolni kell. A 2 munkanapon belül lemondott vagy előre nem jelzett hiányzás miatt kieső órák díját ki kell fizetni.
Amennyiben a tanuló a vizsgán nem tud megjelenni, úgy új vizsgaidőpontot csak a vizsgadíj ismételt befizetése után kaphat.
Ha a vizsga betegség miatt marad el, akkor új vizsgaidőpontot csak orvosi igazolás bemutatása mellett lehet kérelmezni, ebben az esetben a kérelmet az orvosi igazolás kiállításától számított 8 napon belül kell leadni a Vizsgaközpontban. Ha az igazolás leadása 8 napon túl történik, úgy új vizsgaidőpont, csak a vizsgadíj ismételt befizetése után igényelhető. Bejelentett gyakorlati vizsgát, - pótvizsga díj befizetése nélkül - a vizsga előtt minimum 5 nappal lehet lemondani.
14. Tandíj befizetésének módja: A gyakorlati képzés díját a gyakorlati oktatónál, - számla ellenében - kell rendezni. Az autósiskola az árváltozás jogát fenntartja, az árváltozásról a tanulót köteles értesíteni.
15. Felmentések: A kötelező óraszám levezetése alól felmentést kap az a tanuló, aki a jogosítványát honosítani szeretné és a Kormányhivatal határozata csak forgalmi vizsgát ír elő számára, illetve az olyan tanuló, aki az automata-váltós autóról, manuális váltóra szeretné módosítani vezetői engedélyét.
16. Áthelyezés: A tanulónak joga van más képzőszervnél folytatni a képzést. Az áthelyezésről szóló kérelmet az iskolavezető – a tanuló jelzésétől számított - 3 napos határidőn belül aláírja és igazolja, hogy a tanuló meddig jutott el a képzésben. A tanuló áthelyezése költségmentes, a tanulónak díjat fizetnie nem kell. Az áthelyezést az autósiskola akkor sem akadályozhatja meg, ha bármelyik fél tartozik a másiknak, ebben az esetben a vitás ügyet a PTK rendelkezései alapján kell rendezni.
17. Oktatási helyszínek:
Rutin pálya/ gyakorló pálya: Bp. XIX. ker. Vak Bottyán u. 1.
Gyakorlati oktatás a rutin pályán kívül, többnyire; Dél budapesti régió
18. A képzőszervnél folyó szakoktatatói képzés: Nincs
19. Felügyeleti szerv: Közlekedési, Alkalmassági és Vizsgaközpont,
1119 Budapest, Petzvál József utca 39., ügyfélszolgálati idő: kedd és csütörtök 8:00-15:30 óra
postacím: 1300 Budapest, Pf. 91,
Tel: 06 1 371-3030
20. Vizsgázó joga és kötelessége:
Vizsgázónak joga van a kiírt vizsgaidőpontban a vizsgán részt venni. Amennyiben a vizsgázó saját hibáján kívül a vizsga meghiúsul, úgy joga van a vizsgadíj újbóli megfizetése nélkül, új vizsgaidőpontot kérni. Joga van panasszal élni a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Ellenőrzési osztályánál, ha a vizsga eredményével nem ért egyet vagy a vizsgán zavaró eseményeket tapasztalt. Vizsgázónak kötelessége a vizsga időpontjában pontosan, kulturáltan megjelennie. Amennyiben a vizsgázó a vizsgáról elkésik vagy nem jelenik meg, úgy új vizsgaidőpontot csak a vizsgadíj újbóli megfizetése után kap, kivéve, ha a hiányzását betegség okozta és azt orvos igazolja. Nyilatkoznia kell, hogy a vizsgán alkohol, kábítószer, vagy nyugtatószer hatása alatt nem áll.
Vizsgázó tudomásul veszi, hogy ha a vizsga eredményét bármilyen módón befolyásolni próbálja, az a vizsga azonnali befejezését jelenti és az eseményről a vizsgabiztos jegyzőkönyvet állít ki.
Sikertelen forgalmi vizsgaeredmény esetén, a következő forgalmi vizsga előtt minimum 6 óra vezetési órát kell gyakorolni!
21. Vizsgadíj és annak megfizetési módja:
Forgalmi vizsgadíj |
11 000 Ft |
A gyakorlati vizsgadíjat a gyakorlati oktatónak nyugta átvételi elismervény ellenében kell befizetni.
22. Vizsgaigazolás kiadásának feltétele: A vezetői engedélyt a sikeres forgalmi vizsga után 3 nappal az Okmányiroda állítja ki. Külföldi állampolgárnak minimálisan 6 hónapos tartózkodási engedéllyel kell rendelkezniük.
23. Elméleti oktatás: Az autósiskola engedélye kizárólag gyakorlati képzésre jogosít. Az elméleti oktatást partnerünk végzi, további információt a 20-911-8583 kaphat.
24. Mutató számok: A Nemzeti Közlekedési Hatóságról szóló 263/2006 (XII.10) Kormányrendelet 4.& (3) bekezdés 21. pontjában kapott felhatalmazás alapján a közúti járművezetők, és a közúti közlekedési szakemberek képzésének, és vizsgáztatásának általános szabályiról szóló 179/2011 (IX.2.) Kormányrendelet (továbbiakban képzési rendelet) 2.& 1. bekezdés 7-9 pontja szerint meghatározott mutató számok.
- általános képzési óraszám (ÁKÓ)
- vizsga sikerességi mutató (VS) 41,67%
- képzési költség (KK) 414000 Ft
melyek, a képzőszerv tevékenységének tárgynegyedévi tényszámát tartalmazzák, amit a honlapon és a hirdetésekben kötelező közzétenni.
Budapest, 2022.08.23
Madár Csilla iskolavezető